AKTUALNOŚCI

Duża frekwencja na Strzelnicy Bochnia mimo niesprzyjających warunków pogodowych na “10 Strzałów ku chwale Ojczyzny” 3 maja 2019

Tradycyjnie, jak co roku 3 maja, na Strzelnicy LOK w Bochni odbył się wielki Piknik Rodzinny połączony z otwartymi zawodami strzeleckimi o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia. Honorowy Patronat nad imprezą objęli: prezes Ligi Obrony Kraju płk. Jerzy Salamucha, Starosta Bocheński Adam Korta oraz Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński.

Mimo niesprzyjającej aury impreza zgromadziła nie tylko wielu pasjonatów broni palnej, patriotów ale też wiele rodzin zainteresowanych militariami czy miłym spędzeniem majowego weekendu. Wasz udział w głęboko zakorzenionych w tradycji Rzeczypospolitej (od 1932r) “10 strzałach ku chwale Ojczyzny” dowiódł, że nie tylko słowa marszałka Piłsudskiego

strzelectwo jest pożyteczne, bo daje radość, a Ojczyźnie korzyści

są wciąż aktualne ale również, że los podopiecznych fundacji Sprzymierzeni z “GROM” nie jest Wam obojętny. Tym razem strzelaliście dla Bruna Strenga. Dziękujemy!

Na tej wyjątkowej w skali kraju imprezie, dzięki wystawie Kolekcji 061 można było zobaczyć wiele ciekawych, oryginalnych i co najważniejsze działających egzemplarzy broni palnej. Nie zabrakło MG42, polskiego pistoletu VIS, PPSh wz.41, PPS wz.43, AKMSów w różnych odmianach oraz współczesnych konstrukcji takich jak wielu odmian AR-15.

Dziękujemy za wkład i zaangażowanie:

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz video autorstwa iRQ11:

Obserwujcie/subskrybujcie nasz kanał. Kolejne klipy wkrótce…